logo Charita sv. Anežky Otrokovice logo Charita

Pomůžeme Vám s dluhy!

šipka

internetová dluhová poradna

dotazy, které jsme již zodpověděli

Platby

Dobry den, chci se zeptat mam podany navrh na insolvenci jsem zadan do insolvencniho rejstriku. Ted cekam na rozhodnuti. Mam nyni dal platit nektere splatky pujcek? Na vsechny nemam.

odpověď

Dobrý den,

rozhodně neplaťte žádné splátky. Jste už v koloběhu řešení Vaší insolvence a tím jste pod "ochrannou" Insolvenčního soudu.

S pozdravem

08. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

konec podnikání

Dobrý den chtěla bych se zeptat když bych se chtěla nechat oddlužit musím ukončí podnikání děkuji za odpověď Andrea

odpověď

Dobrý den,

Podle zákona není podmínkou, že pokud chcete požádat o oddlužení, tak musíte ukončit podnikání.

S pozdravem

05. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

exekuce na ucet

Dobrý den, je možné uplatnit exekuci na účet, který není napsán v exekučním příkaze?Je tam uveden pouze můj druhý účet u jiné banky.Exekuce byla uvalena na manžela.Děkuji

odpověď

Dobrý den,

Máte s manžele Společní jmění manželů, takže je to možné.

S pozdravem

04. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Dárce v Insolvenci

dobrý den chci se zeptat , jsem dárce u rodiču v insolvenci už 3 roky a dostal jsem se do situace kdy musím sám do insolvence. rodiče si darovací částku platí. nezruší jim insolvenci nebo nebude to problém když půjdu do insolvence? děkuji za odpověd

odpověď

Dobrý den,

V tomto případě bych Vám doporučila, abyste s rodiči podepsali novou Darovací smlouvu napsanou na někoho jiného. Dále komunikujte s insolvenčním správcem.

S pozdravem

04. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Půjčka

Dobrý den. Přítel v roce 2007 půjčil svému strýci peníze s tím ,že mu je do roka vrátí.Napsal nám sám potvrzení o půjčce.Když nezaplatil,tak se ho pořád ptal kdy a on ho vždy uklidnil,že to ví a jen co bude mít tak mu to dá.On mu věřil a vážil si ho.Před měsícem mu řekl,že mu nic nedluží.Prosím dá se s tím ještě něco dělat?Děkuji

odpověď

Dobrý den,

Bohužel ve Vašem případě jde už o promlčenou půjčku. Prosím o kontaktování naší Dluhové poradny na tel: 734 435 004 nebo e-mail: kristyna.jehlickova@otrokovice.charita.cz.

S pozdravem

04. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Nebojte se zeptat a pošlete nám svůj dotaz, jsme tu pro Vás! Pokud máte problémy s dluhy, chcete pomoci s oddlužením nebo hledáte informace o dluhové problematice.

šipka poslat dotaz