logo Charita sv. Anežky Otrokovice logo Charita

Pomůžeme Vám s dluhy!

šipka

internetová dluhová poradna

dotazy, které jsme již zodpověděli

Funguje ještě dluhová poradna?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda funguje ještě internetová dluhová poradna. Předem děkuji

odpověď

Z důvodů velké personální vytíženosti pracovníků jsou odpovědi na vaše dotazy zastaveny. Prosíme o sjednání osobní schůzky v poradně v Otrokovicích nebo ve Zlíně (kontakty naleznete v záložce KONTAKTY)

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

31. 1. 2019 odpověděl/a: Mgr. Aleš Jaroš

Žádost o umoření dluhu

Dobrý den, maminka splácí exekuci a splatila již polovinu dluhu,ale jde velké procento na úroky ,a ne na dluh. Prosím o radu ,jak napsat žádost o umoření dluhu ,aby tak moc nesplácela na úrocich. Fekuji za odpověď.Miroslava.

odpověď

Dobrý den,

K sepsání takové žádosti bych Vám doporučila navštívit naši Dluhovou poradnu ve Zlíně. Kontaktní osoba Mgr. Jitka Švajdová, tel: 734 435 003, adresa: Burešov 4886, 760 01 Zlín. 

S pozdravem

25. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

dárce při insolvenci

Dobrý den, splácím insolvenci a zpočátku mé příjmy nestačily, proto jsem potřebovala dar, abych mohla splňovat podmínku pro oddlužení,tj. splatit min, 30% dlužné čásky. V současné době mé příjmy postačují, může dárce od svého příslibu daru odstoupit?

odpověď

Dobrý den,

když jste šla do oddlužení, tak se Vám smlouvou zavázal dárce, a tako smlouva potrvá 5 let, Tato darovací smlouva se ruší v momentě, kdy dárce není schopen plnit dárcovskou smlouvu z důvodu změn (rodina, nižší příjmy, apod) nebo také z důvodu že se chová nějak nepříslušně. 

S pozdravem

07. 12. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Finance

Dobrý den byla mi schválena insolvence jsem vni rok a pul 5mesicu jsem byla v Čechách a zbytek v Německu.ted se vracim do Čech budu mít pěkný příjem zjistí správce ze mám víc nez přiznány.životní minimum ke holt malo na bydlení a žití pro me a dítě.děkuji

odpověď

Dobrý den,

Ze zákona je povinné dokládat veškeré změny svému Insolvenčnímu správci.

S pozdravem

25. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Platby

Dobry den, chci se zeptat mam podany navrh na insolvenci jsem zadan do insolvencniho rejstriku. Ted cekam na rozhodnuti. Mam nyni dal platit nektere splatky pujcek? Na vsechny nemam.

odpověď

Dobrý den,

rozhodně neplaťte žádné splátky. Jste už v koloběhu řešení Vaší insolvence a tím jste pod "ochrannou" Insolvenčního soudu.

S pozdravem

08. 9. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Nebojte se zeptat a pošlete nám svůj dotaz, jsme tu pro Vás! Pokud máte problémy s dluhy, chcete pomoci s oddlužením nebo hledáte informace o dluhové problematice.

šipka poslat dotaz