logo Charita sv. Anežky Otrokovice logo Charita

Pomůžeme Vám s dluhy!

šipka

internetová dluhová poradna

dotazy, které jsme již zodpověděli

exekuce

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli může byt strhávána exekuce z platu když už mi z platu strhávají alimenty.Děkuji za odpoved

odpověď

Dobrý den,

z Vašeho dotazu není zřejmé, zda je Vám strháváno dlužné výživné v rámci exekuce, anebo jde o běžné výživné strháváno exekučně.

Pokud jde o běžné výživné, je takový postup možný. Pokud jde o dlužné výživné v rámci exekuce, tak jde o přednostní pohledáku a je strháváno přednostně. Pokud po  provedení výpočtu lze nějakou částku strhnout mimo již zmiňovaného dlužného výživného , tak Vám daná částka může být strhávána. Doporučuji Vám využít některou onlline kalkulaček na internetu.

 

S pozdravem

12. 8. 2015 odpověděl/a: Bc. Zuzana Mikulášková,

oddlužnění

Dobrý den,chtěl bých se zeptat zda můžu zaplatit oddlužnění dříve než uplýne 5let.Získal jsem nějaké prostředký a zaplatil bých cca o 20měsíců dříve do vý še 30procent dluhu.Insolvenční správkýně mi tvrdí že to nejde,že bých musel zaplatit ceelou dlužnou splátku.Ale na jiných stránkách psali že to jde. Díký za odpověd Martin

odpověď

Dobrý den,

 

Vaše insolvenční správkyně má pravdu. Dřívější ukončení oddlužení přichází v úvahu pouze pokud by jste uhradil 100% veškerých svých dluhů. Insolvenční zákon říká, že během pěti let musí dlužník uhradit m i n i m á l n ě 30 % všech svých dluhů.

Rovněž pokud jste získal nějaký finanční obnos navíc, je potřeba jej použít na splácení dluhu věřitelů.

 

S pozdravem

11. 8. 2015 odpověděl/a: Bc. Zuzana Mikulášková,

odpověď

11. 8. 2015 odpověděl/a: Bc. Zuzana Mikulášková,

Exekuce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Po rozvodu bydlím v manželově domě kde mě nic nepatří a on tady nebydlí a já tam ani nemám trvalé bydliště, které mám na obci. Po dlouhodobé nemoci jsem bez práce a beru příspěvek hmotné nouze na živobytí a přišel exekutor a oblepil bývalého manžela věci . Chci se zeptat .Může to exekutor . Nebo, pomůže vyrovnání manželství nebo čestné prohlášení, że mě tady nic nepatří. Děkuji

odpověď

Dobrý den,

 

bohužel ze zákona je takový postup exekutora na místě. Na Vašem bývalém muži poté je, aby sepsal na daný exekutorský úřad Žádost o vyjmutí věci ze soupisu mobiliární exekuce. V této žádosti musí doložit vlastnictví k daným sepsaným věcem. Pokud této jeho Žádosti exekutorský úřad nevyhoví, je na Vašem bývalém muži, aby podal k exekutorskému  ( což je okresní soud) soudu Žalobu na vyjmutí věcí ze soupisu mobiliární exekuce. Tato žaloba je již zpoplatněna v řádu asi dvou-tří tisíc. Ale i zde je možnost za určitých podmínek požádat o prominutí soudního poplatku.

Formuláře pro tyto Žádosti lze dohledat na internetu, anebo na stránkách naší poradny v sekci dokumenty.

 

S pozdravem

12. 8. 2015 odpověděl/a: Bc. Zuzana Mikulášková,

Jak řešit dluhy

Dobrý den,nadělala jsem si dluhy v celkové výši cca 150 tisíc od různých společnosti.Nějaké kreditní karty u bank a cetelemu+rychle půjčky jako crediton atd...Jsem nyní v 5. měsíci těhotenství a přestala jsem zvládat splácet...už se to táhne delší dobu u těch kreditních karet,ale vždy jsem nějak částky doplatila a pak zase nic neposlala,takže pořad dokola a nyní ktomu přibyly i rychle půjčky. Vše je ještě ve fazi,kdye s věřiteli snažím domluvit na splátkách,ale bojím se,že brzy prijde na exekuce. Hlavně mám strach,aby se to nedotklo mých rodičů,u kterých mám trvaly pobyt. Práci mám do konce prosince a pak mateřská. Prosím o radu, jakbych se měla zachovat? Konsolidace již není v mém případě možná.A v případě,že by začaly chodit exekuce,jak to probíhá?Je prvně nějaký soud,kde si mohu domluvit splátky a pakaz exekuce samotná?

odpověď

Dobrý den,

 

doporučovala bych Vám, oslovit formou doporučených dopisů všechny své věřitele s tím že jim popíšete, v jaké situaci se nacházíte a že by jste se s nimi chtěla dohodnout na splátkovém kalendáři. Splátky si stanovte tak, aby jste jim byla schopná dostát. Na věřitelech poté je, zda Vámi navržený splátkový kalendář budou akceptovat. Poku ne, i tak bych Vám doporučovala ve splácení pokračovat.

Dále bych Vám doporučovala zajímat se o podmínky osobního oddlužení, které by mohlo být možná také řešením ve Vaší obtížné situaci.

A v neposlední řadě, pokud máte trvalý pobyt u rodičů, lze předpokládat, že se tzv. návštěvě exekutora Vaši rodiče nevyhnout. Na nich poté je, aby dokázali, že veškerý majetek, který se v jejich bytě (domě) nachází je v jejich vlastnictví a Vám zde nic nepatří.

 

S pozdravem

12. 8. 2015 odpověděl/a: Bc. Zuzana Mikulášková,

Exekutor kvůli dceři.

Dobrý den, máme dceru která bydlí s námi ve společné domácnosti. Má nemalé dluhy a hrozí jí exekuce. Trvalí pobyt má na Městském úřadě a je momentálně nezaměstnaná. Mohou k nám přijít exekutoři a zabavit majetek když jsme v také to situaci?

odpověď

Dobrý den,

 

ze zákona k Vám exekutor může přijít, jelikož nejde vždy o trvalý pobyt dlužníka, ale i reálný, kam má exekutor ze zákona nárok přijít.

Pokud k tomu dojde, je na Vás, aby jste exekutorovi dokázali, že majetek, který se ve Vaší domácnosti nachází, je ve Vašem vlastnictví a ne ve vlastnictví Vaší dcery.

 

S pozdravem

12. 8. 2015 odpověděl/a: Bc. Zuzana Mikulášková,

Nebojte se zeptat a pošlete nám svůj dotaz, jsme tu pro Vás! Pokud máte problémy s dluhy, chcete pomoci s oddlužením nebo hledáte informace o dluhové problematice.

šipka poslat dotaz