logo Charita sv. Anežky Otrokovice logo Charita

Pomůžeme Vám s dluhy!

šipka

internetová dluhová poradna

dotazy, které jsme již zodpověděli

insolvence

Dobrý den. Již asi 2krát jsem podával návrh na oddlužení. Protože tam mám i dluh z podnikání, chtěl insolvenční správce poplatek 50.000kč. Pokaždé to spadlo. Nemám tolik peněz. Mezi tím šly úroky opět nahoru. Je možné se zbavit tohoto poplatku. Děkuji Dalibor.

odpověď

Dobrý den,

domnívám se, že šlo zřejmě o zálohu na náklady insolvenčního řízení a ne o ,,poplatek“ insolvenčnímu správci. Vzhledem k tomu, že od 1. 7. 2017 platí novela insolvenčního zákona, dlužník již nemusí předkládat souhlas věřitele u dluhu z podnikání, ale věřitel musí dokládat nesouhlas, mohlo by být podání insolvenčního návrhu ,,po novu“ pro Vás řešením. Blíže by Vám vše určitě vysvětlili v nějaké bezplatné dluhové poradně, popřípadě ins. správce, advokát aj., ale tyto služby jsou již zpoplatněné.

S pozdravem

17. 8. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

depozit

Dobry den,IS jiz temer 9 mesicu zadrzuje depozit,ktery mu zaslal muj zamestnavatel.ovsem otali s rozeslanim penez veritelum.jedna se o castku pres 100 tisic kc,takze to nejsou zadne drobne.i pres sliby depozit neni rozesilan ani po castech.bojim se o sve penize.dekuji za odpoved co s tim mam delat ?

odpověď

Dobrý den,

Pokud nejste spokojen s výkonem práce Vašeho IS, informujte Insolvenční soud, pod který spadáte. Doporučila bych Vám informovat Insolvenční soud doporučeným dopisem, ve které uvedete veškeré skutečnosti, se kterýma nesouhlasíte. To samé bych Vám doporučila zaslat svému IS.

S pozdravem

17. 8. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

insolvence

dobry den,ziju jiz 9 let ve Velke Britanii,kam jsem odjela po rozchodu z manzelem,v cr my zustali velike dluhy ktere jsou spolecne z mym byvalym manzelem,chtela bych se zeptat zda muzu pozadat o insolvenci a jak to bude vypadat jestli se to bude vztahovat na pulku dluhy a nebo budu muset zaplatit ty dluhy cele,dekuji za odpoved

odpověď

Dobrý den,

o osobní oddlužení můžete požádat, pokud budete splňovat zákonem stanovené podmínky. Co se týče dluhů, které máte společné s bývalým manželem, tak zde záleží na tom, jak jste si vypořádali SJM. Bližší analýzu by Vám určitě vypracovali v nějaké dluhové poradně.

S pozdravem

16. 8. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Neplacení cetelemu

Dobrý den, mám úvěr u společnosti cetelem a ze zdravotních důvodů jsem delší dobu nahradil ani korunu jelikož jsem přišel i o zaměstnání. Již my přišel dopis od soudu- Platebni rozkaz. - Cca 50.000 do 15 dnů které nemám,je možné se v tuto dobu ještě domluvit s věřiteli na splátky popripadne s exekutorem? Nebo rovnou zahájí zabavení majetku. Vlastním rd. A jsem neúspěšný podnikatel.děkuji

odpověď

Dobrý den,

určitě bych Vám doporučila komunikovat s exekutorem a dohodnout se na splátkách daného dluhu. Co se týče zabavení majetku, tak exekutor by měl postupovat v určitém pořadí, a to od odstavení Vašeho bankovního účtu, dále srážkami ze mzdy až po mobiliární exekuci …K prodeji nemovitosti by měl přistupovat až v poslední řadě. Jedná se samozřejmě o obecné informace.

S pozdravem

16. 8. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Matka mého přítele sfalšovala podpis

Dobrý den,měla bych na vás dotaz nedávno jsem zjistila že matka mého přítele v jeho nepřítomnosti přepsala svůj dluh za elektřinu na jeho jméno.Tzv. sfalšovala jeho podpis.Přítel má stále bydliště u ní.Začaly mu strhávat peníze s výplaty. Chci vás poprosit o radu co máme dělat a zda se dá dluhu zbavit ? Děkuji za odpověď

odpověď

Dobrý den,

Vašemu příteli bych doporučila, aby se obrátil na policii a nahlásil zde dané skutečnosti. Poté bych Vašemu příteli rovněž doporučila, aby podal návrh na zastavení exekuce a to z důvodů, které tady uvádíte včetně uvedení a doložení, že celou věc řeší Váš přítel pomocí policie.

S pozdravem

16. 8. 2017 odpověděl/a: Bc. Kristýna Jehličková,

Nebojte se zeptat a pošlete nám svůj dotaz, jsme tu pro Vás! Pokud máte problémy s dluhy, chcete pomoci s oddlužením nebo hledáte informace o dluhové problematice.

šipka poslat dotaz